сертифікат ЕВРО.1
Правила оформлення сертифікату EUR.1
З 1 січня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України про порядок заповнення та видачі сертифікату EUR.1.
При перевезенні вантажів / товарів з Європи в Україну і в зворотному напрямку за наявності даного сертифікату імпортери отримують право на ввезення товарів за преференційною ставкою мита.
Розмір преференційної ставки ввізного мита залежить від коду ввезеного вантажу / товару.
Може бути від нульової «0» і до повної.
Сертифікат EUR.1 заповнюється однією мовою друкованими літерами від руки або машинописом.
Внесена інформація (текстова, графічна (печатки, штампи) повинна бути читабельною.
Допускаються виправлення: закреслення невірної інформації і додавання вірної над закресленою. Виправлення повинні бути завірені підписом експортера або його уповноваженою особою та підтверджені печаткою відділення митниці, де видається сертифікат.
1, 2, 4, 5, 8, 9, 12 графи сертифіката EUR.1 обов'язкові до заповнення експортером.
Графи 3, 6, 10 заповнюються за бажанням.
7-а графа призначена для записів «ISSUED RETROSPECTIVELY» (ВИДАНО ЗАДНІМ ЧИСЛОМ), «DUPLICATE» (ДУБЛІКАТ), «ВИДАНО НА ЗАМІНУ СЕРТИФІКАТУ», які вносяться в таких випадках:
1. Сертифікат не був виданий при вивезенні через допущені помилки.
2. Був виданий, але не прийнятий з технічних причин митними органами країни - імпортера.
3. У випадках викрадення, втрати або знищення сертифіката.
4. У випадках, коли частина товару з партії перевозиться / переміщується всередині України або країн ЄС.
ЗРАЗОК СЕРТИФІКАТУ EUR.1
13-а графа заповнюється уповноваженими митними адміністраціями країн Європейського Союзу у випадках проведення перевірки достовірності походження товару.
14-а графа заповнюється центральним органом виконавчої влади, який реалізовує перевірку і контроль достовірності сертифіката і походження товарів.
Незаповнені графи сертифіката або вільні поля заповнених граф перекреслюються діагональною лінією, щоб уникнути додавання інформації після проходження процедур підтвердження.
Сертифікат оформлюється на одну партію товару.
Номер сертифікату присвоюється уповноваженою особою митниці країни - експортера.
Рішення про видачу сертифіката або відмову приймається протягом 3-х робочих днів з моменту реєстрації заяви в митних органах і при наявності необхідного пакету документів:
• заява експортера за затвердженою формою, що містить декларацію;
• заповнений бланк сертифіката (оригінал, 2 паперові копії і одна електронна (в разі заповнення сертифікату машинописом);
• в разі першої поставки для оформлення сертифікату EUR.1 надати документи, що підтверджують преференційне походження товару.
Оригінал сертифікату EUR.1, його копія та документи, що підтверджують преференційне походження товару по кожній поставці, повинні зберігатися протягом 3-х років.
Покроковий опис правил заповнення бланку сертифіката міститься в наказі Мінфіну України №1142 від 18.11.2014 року.
Митні брокери «ТРАНСВОСТОК» в рамках комплексного обслуговування доставки вантажу з Європи в Україну надають безкоштовні консультації щодо правил оформлення і розміру ввізного мита при оформленні сертифікату EUR.1.