Компанія «ТРАНСВОСТОК» в соціальних мережах
RU UA EN
Головна » Новини » Україна та ЄС погодили транспортний безвіз

Україна та ЄС погодили транспортний безвіз

Україна та ЄС погодили транспортний безвіз

Єврокомісія погодила фінальний текст Спеціальної Угоди про лібералізацію перевезень автомобільним транспортом Україна – ЄС

Після підписання у 2016 році Угоди про зону вільної торгівлі почала діяти система дозволів на автоперевезення Україна – ЄС. Кількість дозволів до окремих країн ЄС з роками не збільшувалась, а деколи навіть і зменшувалась, що постійно призводило до проблем, особливо наприкінці календарного року.

За даними Міністерства інфраструктури України, за цей час кількість вантажоперевезень автотранспортом зросла на 42%.

Особливо критичною дозвільна система стала після початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 році. В умовах блокування українських портів, обсяг експорту автомобільним транспортом і, як наслідок, потреба у дозволах на міжнародні перевезення по деяким напрямам зросли у кілька разів. Українським бензовозам потрібно було возити в Україну якомога більше пального, але ліміти цього просто не дозволяли. Зараз схожа ситуація  спостерігається й у зворотному напрямку: з експортом українського зерна, олії та інших харчових продуктів, які дуже необхідні Європі. За лютий-березень 2022 року Україні вдалося досягти домовленостей про тимчасове скасування дозволів з деякими країнами ЄС, але не всіма.

Угода про лібералізацію автоперевезень Україна – ЄС скасовує дозвільну систему на двосторонні та транзитні перевезення автомобільним транспортом.

Сторони планують підписати Угоду до кінця червня.

Сертифікат ISO
НОВИНИ